DKP – SİYAH SAC

DKP – SİYAH SAC

 

Sürekli döküm yolu ile sıvı çelik slab halinde üretilir ve daha sonra bu slablardan son ürünler elde edilir. Son ürünleri elde etmek için ise sıcak haddeleme ve soğuk haddeleme gibi uygulamalar yapılmaktadır. Sıcak da olsa soğuk da haddeleme sonucunda aynı ürünler elde edilir fakat bunların kimyasal özellikleri konusunda farklılık bulunur.

DKP-Siyah Sacların üretilmesi için kullanılan sıcak haddeleme sonucunda slablar gittikçe incelir ve boyları da uzar. Haddeleme sisteminin uzunluğuna ve sayısına bağlı olarak değişen kalınlıklar genel¬de 1,50 milimetre ile 20 milimetre arasındadır. Bu son ürünlere sac adı verilir ve genel olarak rulo haline getirilerek satışa sunulurlar. Bu şekilde üretilen DKP-Siyah Sacların kalınlıkları ise 0,30 milimetre ile 2 milimetre arasında değişmektedir.

KULLANIM ALANLARI

» Otomotiv sektöründe, beyaz eşyalarda ve havalandırma ürünlerinde kullanılan DKP-Siyah sacların buralarda kullanılma sebeplerinin başında derin çekilme özelliği gelir.
» Kolay şekillenebilmeleri ve kaynak tutma özellikleri sayesinde beyaz eşya sektöründe vazgeçilmezler arasındadırlar.
» Düşük karbona sahip olan ve alaşımlandırma işlemleri uygulanmış olan DKP-Siyah Sac kalitelileri otomotiv sektöründe kullanılmaktadır.
» Mutfak ürünlerinde kullanılan ürünler ise daha çok emaye kaplamaya uygun olanlardır. Bunun yanında diğer kalitelerdeki gibi derin çekme özellikleri de bulunmaktadır.
» Asansörlerde, gıda ve kimya sektörlerinde, barajlarda ve gemi inşaatlarında da kullanılmaktadırlar.