TRANSMİSYON DÜZ YUVARLAK DEMİR

TRANSMİSYON DÜZ YUVARLAK DEMİR

 

Transmisyon mili yuvarlak demiri çok spesifik bir çapta döndürülen ve taşlanan yuvarlak çubuk ürünlerdir. Transmisyon mili yuvarlar demirler çok hassas ve kaliteli bir yüzeye sahiptirler. Bu ürünler mükemmel yüzeyler, düzlükler ve toleranslar elde etmek için cilalanma işleminden geçirilmişlerdir.
Transmisyon mili yuvarlak demirleri genellikle rulmanlar, pistonlar ve hidrolik silindirlerde kullanılır. Transmisyon mili yuvarlak demirler, hassas ve kaliteli çelikten yapılmış yuvarlak çubuklar olarak bilinirler. Üretim süreci, yüzey kalitesi, yuvarlaklık, sertlik ve düzlük için son derece yakın toleranslar için özel olarak tasarlanmıştır. Böylece transmisyon mili yuvarlak demirlerin daha uzun ömürlü olması ve daha az bakım gerektirmesi sağlanır.

KALİTE
EN 10025             5235/S275/5355 JR-JO
ASTM    ASTMA36/A570/A615/A572/GR40/GR50/GR60

HADDELEME TOLERANS
EN          10060
ASTM    A6
DIN        1013

KULLANIM ALANLARI
»Transmisyon mili yuvarlar demirlerin karbon değerinin düşük olmasından dolayı kaynak kabiliyetinin yüksek olması nedeniyle otomotiv sektörün de kullanılır.
»Transmisyon mili yuvarlak demirlerin özel nitelikleri onların savunma sanayinde kullanılmasını sağlar.
»Mükemmele yakın kaliteye yüzeylere sahip transmisyon mili yuvarlak demirler makine sanayisinde önemli bir yere sahiptir.
»Çelik yapıların inşasında, köprülerde ve basınçlı donanımlarda transmisyon mili yuvarlak demirlerden faydalanılır.